رویداد «علوم داده و کارآفرینی» در راستای برگزاری سلسله رویدادهای «علوم داده»، سوم و چهارم شهریور ماه در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی برگزار شد.

دکتر پژمان لطفی‌کامران، دبیر رویداد «علوم داده و کارآفرینی» با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت علم داده و رشد روزافزون آن، “پژوهشگاه دانش‌­های بنیادی” از سال گذشته اقدام به برگزاری رویدادهای مرتبط با “علوم داده” کرده است که نمونه اخیر آن مدرسه تابستانی مقدماتی “علم داده” بود که تیرماه امسال برگزار شد.

وی با بیان اینکه امروزه پرورش فارغ‌­التحصیلان کارآفرین و توسعه شرکت­‌های دانش‌بنیان می‌­تواند باعث ایجاد ثروت و رونق کسب و کار در جامعه شود، افزود: در رویداد “علوم داده و کارآفرینی”   که با ظرفیت محدود ۳۰ نفر برگزار می­‌شود، به دنبال ارائه آموزش‌های پایه کارآفرینی از سوی اساتید و کارآفرینان ایرانی و خارجی هستیم.

عضو هیات‌علمی پژوهشگاه دانش‌­های بنیادی درباره برخی از سرفصل­‌های این رویداد گفت: “ایده­‌سازی”،  “راستی‌آزمایی مساله”،  “راستی‌آزمایی راهکار”،  “آموزش ارائه در زمان کوتاه” از جمله سرفصل­‌های مطالبی بودند که در این رویداد دو روزه ارائه شدند و حاضران در قالب تیم‌­های حداکثر سه نفره به تمرین‌های عملی پرداختند.

مدیر گروه رایانش تورین پژوهشگاه دانش‌های بنیادی به مدرسان این رویداد اشاره کرد و افزود: دکتر پوریا دارنی‌همدانی، محقق کارآفرینی، “مارک وان دِ پُل” کارآفرین موفق از کشور هلند و مهندس کاوه یزدی‌فرد، عضو سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران از جمله­ سخنرانان این رویداد بودند.

وی با ابراز امیدواری برای اینکه این رویداد بتواند در آینده نیز برای شرکت­‌کنندگان مثمر ثمر باشد، گفت: در پایان نیمروز دوم این رویداد، با حضور مدرسان و چند تن از صاحب­‌نظران از تیم­‌های حاضر در این رویداد ارزشیابی به عمل آمد و تیم­‌های با ظرفیت مناسب  به شتاب­‌دهنده‌­های داخلی معرفی شدند.

نمایندگانی از سطح مدیران ارشد شرکت داده‌کاوان هوشمند توسن به‌عنوان حامی مالی و معنوی در این همایش حضور به‌عمل آوردند.