روز جهانی اهدای خون گرامی

روز ۱۴ ژوئن از طرف سازمان جهانی بهداشت به عنوان روز اهدای خون نامگذاری شده است.

دلیل نامگذاری این روز مصادف شدن آن با تولد کارل لندزتینر، دانشمند برجسته برنده جایزه نوبل است، که برای اولین بار گروه های خونی اصلی را به جهانیان معرفی نمود.

کشورهای بسیاری، هر ساله، در سراسر دنیا این روز را جشن گرفته و از افرادی که در مسیر اهدای خون فعالیت می کنند، قدردانی می نمایند.

عید سعید فطر مبارک

عید سعید فطر پایان رمضان و روز اول ماه شوال است. این عید از مهم ترین عیدهای مسلمانان بوده و در آن روزه گرفتن حرام است. این عید روزی است که در آن پیوندهای اجتماعی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و تلاش بر آن است تا اختلاف طبقاتی فقیر و غیر فقیر برداشته شود.

در ایران از سال ۱۳۹۰ با تصویب مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان تعطیلی عید فطر به دو روز تغییر یافت.

 

شب قدر

بر اساس حدیثی از پیشوای ششم شیعیان، امام جعفر صادق، شب قدر تا قیامت باقی است و در ماه رمضان واقع است. در روایات شیعه آمده‌است که قدر یکی از سه شب ۱۹، ۲۱ یا ۲۳ در ماه رمضان است که احتمال شب بیست‌وسوم بیش‌تر است.

در قرآن دربارهٔ شب قدر چنین آمده‌است:

به راستی که ما آن (قرآن) را در شب قدر فرو فرستادیم؛ و چه تو را به شب قدر آگاه تواند کرد. شب قدر از هزار ماه برتر است. در این شب فرشتگان و روح به اذن پروردگارشان از هر امر فرود می‌آیند. این شب تا صبحگاه «سلام» است. (سوره قدر آیات ۱ تا ۵)

داده کاوان هوشمند توسن C# Back- End Developer جذب می‌کند

 

موقعیت شغلی برای C# Back- End Developer

ویژگی های مورد نیاز:

  • سطح ارشدیت: Junior/ Senior
  • تسلط بر مفاهیم برنامه نویسی، شی گرایی و الگوریتم
  • حداقل مدرک کارشناسی در مهندسی کامپیوتر (یا رشته های مرتبط)
  • تسلط بر برنامه نویسی #C
  • توانایی کار تیمی و گروهی

افراد با شرایط زیر دارای اولویت می باشند:

  • دارای سابقه ی کار مرتبط
  • دارای توانایی حل مساله

 

علاقه مندان می‌توانند به آدرس www.tidm.ir/join-us مراجعه و یا رزومه خود را از طریق ایمیل hr@tidm.ir با ذکرعنوان کد شغلی BD ارسال نمایند.

روز ملی اهدای عضو، اهدای زندگی گرامی باد

روز  ۳۱ اردیبهشت ماه از سال ۱۳۹۶ به پیشنهاد و پیگیری واحد فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان دکتر مسیح دانشور، در تقویم رسمی کشور به عنوان روز ملی اهدای عضو ثبت شده است.

به مناسبت این روز و تقدیر از خانواده های اهدا کننده، جشن شفا از سوی این واحد در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ برگزار گردید.

داده‌کاوانی‌ها سال ۱۳۹۷ را به پایان بردند

شرکت داده‌کاوان هوشمند توسن با برگزاری جشن پایان سال خود، سال ۱۳۹۷ را به پشت سر گذاشت.

در این مراسم ابتدا آقای دکتر روزبه ترابی مدیرعامل شرکت داده‌کاوان ضمن ابراز قدردانی از پشتکار و تلاش همکاران خود در سال ۱۳۹۷ اقدام به تشریح کلی عملکرد شرکت در سال گذشته نمود و  اعلام کرد که داده‌کاوان توسط این تیم کوشا و در شرایطی که بحران‌های متعددی در بازار و کشور جاری بود  توانسته است به تمامی اهداف در سال گذشته دست یابد.

دکتر ترابی ضمن آرزوی سالی سرشار از موفقیت برای همکاران و خانواده‌های داده‌کاوانی، نسبت به پیشرفت هرچه بیشتر مجموعه داده‌کاوان در سال آتی ابراز امیدواری کرد.

سپس مراسم جشن با مشارکت همکاران با برگزاری برنامه‌های شاد و پخش تصاویر بیاد ماندنی از سال گذشته در محل هتل سیمرغ تهران برگزار و با ثبت تصاویر یادگاری رسماً پایان سال ۱۳۹۷ داده‌کاوانی اعلام شد.